Lubię to!

niedziela, 20 lipca 2014

Motywacja na nowy tydzień! Poziomka 25

Poziomka lat 25..

Niedoczynność tarczycy - znany mi od dawna temat. Zmagam sie z nią od 16. roku życia, od tego momentu byłam na rożnych dawkach leku.  Przez bardzo długi okres nikt ze znanych mi wtedy endokrynologów nie potrafił dobrać mi odpowiedniej dawki. Do moich objawów należały problemy z cerę (od strony hormonalnej), drętwienie kończyn górnych i dolnych , uczucie zimna, suche włosy i szorstkie łokcie, obfite miesiączki, senność, problemy z trawieniem..

Zawsze bardzo szczupła i wysoka (174 cm) przybrałam na wadze.. Na przełomie roku 2009 / 2010 nastąpił mój totalny ''przełom'' w złym tego słowa znaczeniu. Przestalam jeść rankami-jadłam dopiero po południu i to coraz więcej, więcej i więcej.... czasami nie jadłam nic, kompletnie i nie czułam głodu - wtedy też moja waga podskoczyła do ok 85 kg…w krytycznym momencie dobiłam do 93 kg.

Od tamtego czasu zmieniłam wszystko diametralnie, ćwiczenia, zdrowe odżywianie i przede wszystkim mniej zamartwiania się. Nie ćwiczę ekstremalnie, ćwiczę z Ewą, z Mel B, dużo chodzę bo mam psa, wiec spacery, spacery i jeszcze raz spacery! Ulubione danie - Mozarella, pomidor, ogórek bazylia i zupki : ) Codziennie spożywam od 1000-1500 kcal. Ćwiczę raz dziennie, przynajmniej raz dziennie mam jakąś aktywność.
Obecna waga 72 kg, dawka Euthyroxu 75mg i jestem szczęśliwa! Nadal stawiam sobie cele i pracuje nad swoim zdrowiem i sylwetką...warto:)))


W razie pytań chętnie służę radą pod adresem @: kpaterok@yahoo.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz